Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

KO STE PRIPRAVLJENI NA POZITIVNO SPREMEMBO V ODNOSU.


Svetovanje za pare lahko vam in vašemu partnerju pomaga sprostiti krog konfliktov in se znova povezati.


Terapija za pare je za vas, če vas skrbi vaš odnos. Morda se počutite zaskrbljeni, jezni ali osamljeni in morda se boste zalotili, da boste rekli: “Ni nama več tako lepo kot včasih. Nič ni več tako kot je bilo.”


Psihološko svetovanje za pare je izjemno pomembno pri soočanju z različnimi partnerskimi izzivi in gradnji uspešnega odnosa. Številni pari poiščejo pomoč, ko pride do večje težave, ki ga par ne more rešiti sam ali pomembne življenjske spremembe. Rojstvo otroka, selitev, nova služba, tešave v komunikaciji, zdravstvena diagnoza, denarne težave in nezvestoba so stvari, s katerimi se ukvarjam s svoji zasebni praksi. 


Psihološko svetovanje za pare ponuja varno okolje, kjer lahko partnerja raziskujeta svoj odnos, se učita novih veščin in pristopov ter krepita svojo povezanost. Pomaga lahko pri razvoju globljega razumevanja in poglobitvi intimnosti v odnosu.


Pri procesu uspešnega psihološkega svetovanja, je pomembno koliko truda sta oba  partnerja pripravljena vložiti v odnos. 


Psihološko svetovanje za pare se izvaja v živo ali preko spleta.


Psihološko svetovanje za pare lahko pomaga na naslednjih področjih: 



  • Reševanje konfliktov

  • Stres

  • Predporočno svetovanje

  • Intimnost

  • Denarne težave

  • Težave v komunikaciji

  • Nezvestoba

  • Ločitev / Razhod / Ločitev

  • Žalovanje in izguba

  • Prehodi v življenju (rojstvo otroka, selitev, posvojitev

  • Sostarševstvo


Kaj lahko pričakujete od naših srečanj?


Nevtralno in varno okolje: Terapevt bo ustvaril nevtralno in varno okolje, kjer oba partnerja lahko izrazita svoja občutja, misli in skrbi brez strahu pred obsojanjem. Terapevt bo deloval kot mediator in pomagal ohranjati dialog spoštljiv in konstruktiven.


Izboljšanje komunikacije: Pogost cilj partnerskega svetovanja je izboljšanje komunikacijskih veščin med partnerjema. Terapevt vam bo pomagal bolje razumeti, kako se učinkovito izražati in poslušati drug drugega.


Reševanje konfliktov: Terapevt vas bo vodil skozi proces prepoznavanja in razumevanja konfliktov ter vam pomagal razviti strategije za njihovo reševanje. To lahko vključuje prepoznavanje vzorcev vedenja, ki prispevajo k konfliktom, in učenje novih načinov spoprijemanja s temi situacijami.


Raziskovanje vzorcev in pričakovanj: Svetovanje vam lahko pomaga raziskati vzorce vedenja in pričakovanj v odnosu, ki morda negativno vplivajo na vajino zvezo. To vključuje tudi prepoznavanje preteklih izkušenj, ki lahko vplivajo na trenutni odnos.


Emocionalna povezanost: Terapevt vam bo pomagal ponovno vzpostaviti ali poglobiti emocionalno povezanost. To lahko vključuje delo na intimnosti, zaupanje in empatijo.


Postavljanje skupnih ciljev: Svetovanje vam lahko pomaga postaviti skupne cilje za vajin odnos. To vključuje določanje prioritet, dogovarjanje o skupnih vrednotah in pričakovanjih za prihodnost.


Individualno delo znotraj partnerskega svetovanja: Med partnersko terapijo se lahko osredotočite tudi na individualne težave, ki vplivajo na odnos. Terapevt bo morda predlagal, da oba partnerja delata na osebnem razvoju, da bi izboljšala odnos.


Dolgotrajne spremembe in predanost: Kot pri individualnem svetovanju, tudi partnersko svetovanje zahteva čas in predanost. Uspeh terapije je pogosto odvisen od pripravljenosti obeh partnerjev, da aktivno sodelujeta in uvedeta potrebne spremembe.


Možnost za rast ali ločitev: Medtem ko je cilj terapije pogosto izboljšanje odnosa, v nekaterih primerih lahko svetovanje pripelje do spoznanja, da je najboljša pot za oba partnerja ločitev. Terapevt vam bo pomagal razumeti, kaj je najbolj zdravo za oba.


Kako poteka vključitev v psihološko svetovanje?


Po telefonu 031 723 428 od 9. do 18.ure ali e-mailu karmen@drkarmenpevc.si in se dogovorimo za termin uvodnega srečanja. Lahko izpolnite tudi spodnji obrazec. 


Uvodno srečanje traja 50 minut, kjer vam poskusim zagotovit varno in prijetno okolje. 


Na uvodnem srečanju se:



  • pogovorimo o problemu s katerim prihajate in bi na njem želeli delati,

  • dogovorimo in uskladimo najustreznejši termin nadaljnjih srečanj,

  • vam predstavim način in pogoje dela,

  • vam priporočim tudi druge, za vaš primer ustrezne programe in strokovno pomoč na katero se lahko obrnete.


V kolikor se odločite za vključitev v katerega od programov na naslednjem srečanju podpišemo terapevtski dogovor o vključitvi v terapevtski proces in začnemo z delom.


Terapevtski dogovor


Terapevtski dogovor je pogodba med klientom in terapevtko, ki ureja medsebojne obveznosti, v smislu redne udeležbe srečanj, pravočasnega javljanja morebitnih sprememb in odpovedi termina, cene programa in načina plačila, varovanja in ščitenja osebnih podatkov udeleženca, idr.


Koliko časa traja psihološki proces?


Vsak terapevtski proces je edinstven, prilagojen paru in njegovim specifičnim problemom s katerim prihaja. Začne se z uvodnim srečanjem, kjer se svetovalec in par drug drugemu predstavita. Par pove svojo težavo in zaradi česa se je obrnil na pomoč. Svetovalec pa predstavi svoj način in potek svoje dela.  Posamezna srečanja trajajo 50 minut, običajno enkrat tedensko. Uvodno srečanje je spoznavno srečanje, na podlagi katerega se par odloči ali bo vstopil v proces svetovanja ali ne. Skupaj se dogovorimo o okvirnem trajanju svetovanja, pričakovanjih in željah. Potem se terapevt pred začetkom in ob zaključku terapevtskega procesa dobimo sami, brez partnerja. 


Vsa nadaljnja srečanja so odvisna od toka dogajanj znotraj obeh posameznikov. Svetovalec se prepušča potrebam vsakega posameznika. Terapija je lahko kratkoročna, osredotočena na posebna vprašanja ali dolgoročna, osredotočena na reševanje bolj kompleksna vprašanj in traja več srečanj.